Serdar YILMAZ / Software Developer
Bizimkisi Bir “Bug” Hikayesi...
Akbank Bankacılık Merkezi
Serdar Yılmaz Başarı ve Motivasyon – Ayşe Demirbaş

Başarı ve Motivasyon – Ayşe Demirbaş

basari-motivasyon-başarmak-kazanmak-zafer

Elginkan Vakfı tarafından düzenlenen ve Ayşe Demirbaş’ın eğitimci olarak yer aldığı seminerden aklımda kalanları, klavyem döndüğünce bu yazımda aktarıcam 🙂 . Pazar günü (16 Şubat 2014) katıldığım seminer gayet güzel ve eğlenceli geçti.   Seminer verilen aralarla birlikte ortalama 5 saat sürdü.  Uzun bir süre gibi gözükebilir ancak seminere katılan kişiler olarak bize pek uzun gelmedi, düzenli olarak verilen aralar ve seminerin slaytlar üzerinden değilde dinleyicilerle karşılıklı konuşmalar üzerinden verilmesi, semineri daha eğlenceli ve sıkılmadan dinlenebilir bir hale getirdi.

Seminerde anlatılan ve bahsedilen tüm konuları buradan yazmam mümkün değil elbet. Ancak aklımda kalanlardan kısaca bahsedebilirim. Seminerde; Başarı, motivasyon, başarı önündeki engeller, neden motivasyon kaybı yaşandığı, dinleyicilerin kendilerini nasıl motive edecekleri gibi bir çok konu konuşuldu.

Seminer sonlarına doğru yapılan Kişilik profili adlı bir anket ile dinleyicilerin beyinlerinin hangi bölümlerini kullandıkları ve hangi meslek grupları için uygun olduklarını belirten bir test yapıldı. Bu test sonucunda beynimin sol üst ve sol alt kısımlarını daha çok kullandığımı öğrenmiş oldum 🙂 . Özellikle beynin sol üst kısmını kullanan kişilerde görülen davranışların neredeyse tamamı bende mevcut diyebilirim  “Aşırı takıntılı, karamsar, mükemmeliyetçi, ayrıntıya fazla kafa yoran, detaycı” bu davranışlardan sadece bazıları.

Kısacası faydalı bir seminer oldu… 🙂


Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşmak İster misiniz?

Bir Yorum Yapın