Serdar YILMAZ / Software Developer
Bizimkisi Bir “Bug” Hikayesi...
Akbank Bankacılık Merkezi
Serdar Yılmaz Öğrenci Belgeleri E-Devlet’te

Öğrenci Belgeleri E-Devlet’te

e-devlet,e-devlet logo,turkiye.gov.tr,turkiye.gov.tr logoÇoğumuz tek sayfalık bir belge için öğrenci işlerinde saatlerce beklemiştir. Öğrenci işlerinde çalışan personel sayısının az olması ve yavaş hareket etmesinden dolayı uzun bir kuyruk oluşmakta.  (Çayını yudumlar, yanındakiyle gülüşerek bir şeyler konuşur, sonra sana bakıp ne istediğini sorar, sonra tekrar çayını yudumlayıp yavaş yavaş bir kaç tık yapar, sanırsın ki imleci önündeki monitörün bir ucundan karşıda yer alan başka bir bilgisayarın monitörünün ucuna götürüyor. ) Saatlerce sürebilen uzun bir bekleyişten sonra nihayet elinizde tek sayfalık bir kağıt ile öğrenci işlerinden ayrılmış olursunuz.

Geç de olsa öğrenci belgelerinin E-Devlet üzerinden alınabilmesi özellikle öğrenciler için büyük kolaylık sağlayacaktır.

E-Devlet’ten Öğrenci Belgesi Alma

Öncelikle tek seferliğe mahsus en yakın PTT şubesine gidip 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi almanız gerekmekte.

 Verilen şifre ile E-Devlet’e (www.turkiye.gov.tr) giriş yaptığınız da sizden yeni bir şifre belirlemenizi ve telefon numarası gibi bir kaç bilgiyi girmenizi isteyecektir.

 Şifreyi değiştirip, gerekli bilgileri girdikten sonra E-Devlet üzerinden “Öğrenci Belgesi Sorgulama” şeklinde arama yaparak yada direk aşağıda ki linke tıklayarak öğrenci belgenizi alabilirsiniz.

Öğrenci Belgesi Sorgulama

 


Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşmak İster misiniz?

Bir Yorum Yapın