Serdar YILMAZ / Software Developer
Bizimkisi Bir “Bug” Hikayesi...
Akbank Bankacılık Merkezi
Serdar Yılmaz TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi

TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi

TÜBİTAK,TÜBİTAK Bilim ve Teknik,Bilim ve Teknik dergi,TÜBİTAK dergiEpeydir abone olmayı düşünüp ve sadece düşünmekle yetindiğim, TÜBİTAK tarafından çıkarılan Bilim ve Teknik Dergisine nihayet abone olabildim. Dergiyle ilgili reklam ve tanıtım çalışmaları pek yapılmadığı için, gazete ve dergi satan yerlerde gördükçe aklıma geliyordu. Bu hafta şans eseri Sakarya Üniversitesi kütüphanesinde denk gelince abonelik başvurusunda bulundum ve 2 gün içerisinde abonelik bilgileri gönderildi.

Bilim ve Teknik Dergisi hakkında bilgi verecek olursak; Dergi aylık olarak çıkmakta ve bilimsel buluşların ve araştırmaların yer aldığı kapsamlı bir içeriğe sahip. Sağlık, teknoloji, sosyal bilimler, uzay, fizik gibi alanlarda makalelerin yer aldığı derginin sağlık bölümünde Haydar Dümen’e ait yazıları, teknoloji bölümünde “13 yaşında Apple’ı hackledi” haberlerini, sosyal bilimler bölümünde x sanatçısının kiminle aldatıldığını görmeyeceğiniz için gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. 🙂

Dergiden az çok bahsettik ama yine de bilimteknik.tubitak.gov.tr  ve biltek.tubitak.gov.tr adreslerini ziyaret edip içeriklere göz gezdirmeniz de fayda var.

Dergi Aboneliği

Dergi aylık yayınlandığı için çevrenizde bulunan gazete-dergi satan büfelerden veya marketlerden 5 TL ücret ile o ayın sayısını alabilirsiniz veya 50 TL ücret ile 1 yıllığına abone olup, 1 yıl içerisinde çıkacak tüm sayıların kargo ile size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerekte yok.

Ayrıca Basılı dergi yerine E-Dergi aboneliği yapıp, yayınlanan sayılara İnternet üzerinden de erişebilirsiniz. Bunun için belirtilen yıllık ücret ise 25 TL. Son olarak abonelik için ödeme yaparken kredi kartını kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer türlü yaptığınız ödemenin dekontunu bir tarayıcıdan taratıp, mail olarak atmanız gerekecek.


Bu İçeriği Arkadaşlarınızla Paylaşmak İster misiniz?

2 Yorum

  1. aydöfatua
    15 Kasım 2017 de 22:33 · Cevapla

    Hayırlı günler.Acaba Bilim ve Teknik Dergisi’ne nasıl abone olabiliriz?Cevabınızın en yakın zamanda bana ulaşmasını arz ve rica ederim.Şimdiden her şey için teşekkürler.

Bir Yorum Yapın